RK73H2ATTD27R4D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2ATTD27R4D
Description:
RES 27.4 OHM 0.5% 1/4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 27.4 Ohms
Series RK73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W