RK73H2ERTTD1372D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2ERTTD1372D
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 13.7 kOhms
Series RK73-RT
Power (Watts) 0.5W, 1/2W