RK73H2ETTD1601F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2ETTD1601F
Description:
RES 1.6K OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.6 kOhms
Series RK73H
Power (Watts) 0.5W, 1/2W