RK73H2HTTE18R7D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2HTTE18R7D
Description:
RES 18.7 OHM 0.5% 3/4W 2010
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 18.7 Ohms
Series RK73H
Power (Watts) 0.75W, 3/4W