RK73H2HTTE2203D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2HTTE2203D
Description:
RES 220K OHM 0.5% 3/4W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 220 kOhms
Series RK73H
Power (Watts) 0.75W, 3/4W