RK73H3ATTE1130D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H3ATTE1130D
Package:
2512
Description:
RES 113 OHM 0.5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 113 Ohms
Series RK73H
Power (Watts) 1W