RK73H3ATTE2373F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H3ATTE2373F
Description:
RES 237K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 237 kOhms
Series RK73H
Power (Watts) 1W