RL1206FR-7W0R25L
YAGEO
Product No:
RL1206FR-7W0R25L
Description:
RES 0.25 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 250 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W