RL1206FR-7W0R36L
YAGEO
Product No:
RL1206FR-7W0R36L
Description:
RES 0.36 OHM 1% 1/2W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 360 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W