RL1206JR-070R025L
YAGEO
Product No:
RL1206JR-070R025L
Description:
RES 0.025 OHM 5% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±1200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 25 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W