RL1218FK-070R13L
YAGEO
Product No:
RL1218FK-070R13L
Description:
RES 0.13 OHM 1W 1812 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.181" W (3.05mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±700ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 130 mOhms
Series RL
Power (Watts) 1W