RL1220T-R047-J
Susumu
Product No:
RL1220T-R047-J
Description:
RES 0.047 OHM 5% 1/4W 0805
In Stock : 13801
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 47 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W