RL3720WT-R040-G
Susumu
Product No:
RL3720WT-R040-G
Manufacturer:
Susumu
Package:
0815
Description:
RES 0.04 OHM 1W 1508 WIDE
In Stock : 311
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.079" L x 0.148" W (2.00mm x 3.75mm)
Temperature Coefficient 0/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0815
Resistance 40 mOhms
Series RL
Power (Watts) 1W