RL73H2ER33FTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RL73H2ER33FTD
Package:
1210
Description:
RES 0.33 OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 21261
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 330 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.5W, 1/2W