RL73H3AR22FTE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RL73H3AR22FTE
Package:
2512
Description:
RES 0.22 OHM 1% 1W 2512
In Stock : 7421
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 220 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 1W