RL73N1JR39JTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RL73N1JR39JTD
Package:
0603
Description:
RES 0.39 OHM 5% 1/10W 0603
In Stock : 9990
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 390 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W