RL7520WT-R009-G
Susumu
Product No:
RL7520WT-R009-G
Description:
RES 0.009 OHM 2W 3008 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient 0/ +420ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0830
Resistance 9 mOhms
Series RL
Power (Watts) 2W