RLC10-R910JTH
Kamaya Inc.
Product No:
RLC10-R910JTH
Description:
RES 0.91 OHM 1/8W 5% 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 910 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W