RLC10K6R20JTH
Kamaya Inc.
Product No:
RLC10K6R20JTH
Description:
RES 6.2 OHM 1/8W 5% 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 6.2 Ohms
Series RLC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W