RLC32K3R30JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RLC32K3R30JTP
Package:
1206
Description:
RES 3.3 OHM 1/2W 5% 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 3.3 Ohms
Series RLC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W