RLC50-R250FTE
Kamaya Inc.
Product No:
RLC50-R250FTE
Description:
RES 0.25 OHM 3/4W 1% 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 250 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W