RLC50KR750JTE
Kamaya Inc.
Product No:
RLC50KR750JTE
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
2010
Description:
RES 0.75 OHM 3/4W 5% 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 750 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W