RLC63-R070FTE
Kamaya Inc.
Product No:
RLC63-R070FTE
Description:
RES 0.07 OHM 1W 1% 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient 0/ +250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 70 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 1W