RLC73PD2BR649FTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLC73PD2BR649FTD
Package:
1206
Description:
RLC73PD 2B R649 1% 5K RL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 649 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 1W