RLC73PW3AR051FTDF
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLC73PW3AR051FTDF
Package:
2512
Description:
RLC73PW 3A R051 1% 1K RL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 51 mOhms
Series RLC73, CGS
Power (Watts) 2W