Home / Fixed Inductors / RLF7045T-101MR75-D
minImg
RLF7045T-101MR75-D
TDK Corporation
Product No:
RLF7045T-101MR75-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 100UH 750MA 432MOHM SM
In Stock : 988
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 432mOhm Max
Inductance 100 µH