RLP0653400FB00
Vishay Sfernice
Product No:
RLP0653400FB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
RES 5.34K OHM 1% 6W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.343" Dia x 0.938" L (8.71mm x 23.82mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.34 kOhms
Series RLP
Power (Watts) 6W