RLP73K2BR47FTDF
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLP73K2BR47FTDF
Package:
1206
Description:
RES 0.47 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 2258
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 470 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.5W, 1/2W