RLP73K3AR13JTE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLP73K3AR13JTE
Package:
2512
Description:
RES 0.13 OHM 5% 2W 2512
In Stock : 4941
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 130 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 2W