RLP73V2BR020JTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLP73V2BR020JTD
Package:
1206
Description:
RES 0.02 OHM 5% 1/2W 1206
In Stock : 6095
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 20 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.5W, 1/2W