RLW73H2FR056TE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLW73H2FR056TE
Package:
1020
Description:
RLW73 H2 1% R056 200PPM 4K RL
In Stock : 8000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings -
Resistance 56 mOhms
Series RLW73
Power (Watts) 1W