RLW73PB2FR027TD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLW73PB2FR027TD
Package:
0612
Description:
RLW73P B2 1% R027 600PPM 5K RL
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 27 mOhms
Series RLW73
Power (Watts) 1.5W