RMC1-2R20FTE
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1-2R20FTE
Package:
2512
Description:
RES 2.2 OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient -200/ +500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 2.2 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 1W