RMCF0201FT392R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF0201FT392R
Package:
0201
Description:
RES 392 OHM 1% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 392 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W