RMCF0603FT124K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF0603FT124K
Package:
0603
Description:
RES 124K OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 465708
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 124 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W