RMCF0805FT412R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF0805FT412R
Description:
RES 412 OHM 1% 1/8W 0805
In Stock : 1633
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 412 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W