RMCF1210JT1R50
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF1210JT1R50
Description:
RES 1.5 OHM 5% 1/2W 1210
In Stock : 3137
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.5 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W