RMCF1210JT430K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF1210JT430K
Description:
RES 430K OHM 5% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 430 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W