RMCF2512FT26K1
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF2512FT26K1
Package:
2512
Description:
RES 26.1K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 26.1 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 1W