RMCF2512JT33K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF2512JT33K0
Description:
RES 33K OHM 5% 1W 2512
In Stock : 16162
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 1W