RMCF2512JT8M20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF2512JT8M20
Description:
RES 8.2M OHM 5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.2 MOhms
Series RMCF
Power (Watts) 1W