RMCP1206FT820R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCP1206FT820R
Package:
1206
Description:
RES 820 OHM 1% 1/3W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 820 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W