RMCP2010FT3M57
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCP2010FT3M57
Description:
RES 3.57M OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.57 MOhms
Series RMCP
Power (Watts) 1W