RMCS1206JT9R10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCS1206JT9R10
Description:
RES 9.1 OHM 5% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 9.1 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W