RMCS2512FT787R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCS2512FT787R
Description:
RES 787 OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 787 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 1W