RMCW0612FT9K10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCW0612FT9K10
Description:
RES 9.1K OHM 1% 3/4W 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 9.1 kOhms
Series RMCW
Power (Watts) 0.75W, 3/4W