RMCW1225FT20K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCW1225FT20K0
Package:
1225
Description:
RES 20K OHM 1% 2W 1225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 kOhms
Series RMCW
Power (Watts) 2W