RN202-1.5-02
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RN202-1.5-02
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 1.6MH 1.5A 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 100mOhm (Typ)
Approval Agency UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.717" L x 0.346" W (18.20mm x 8.80mm)
Height (Max) 0.543" (13.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RN
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 1.5A (Typ)
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 1.6 mH @ 1 kHz