RN50C1102FBSL
Vishay Dale
Product No:
RN50C1102FBSL
Description:
RES 11K OHM 1/20W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/8, RN50
Power (Watts) 0.05W, 1/20W