RN73C1J7R15BTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RN73C1J7R15BTD
Package:
0603
Description:
RES SMD 7.15 OHM 0.1% 1/16W 0603
In Stock : 52
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 7.15 Ohms
Series RN73, Holsworthy
Power (Watts) 0.063W, 1/16W